...

Mój / Mróz

Dawid Kowalewicz, Krzysztof Jankowski

Mój

(streszczenie)

Scenariusz filmu „Mój” to kryminał śledczy, z elementami thrillera. Opowiada o trudnej relacji między głównym bohaterem Maćkiem, a jego żoną Sylwią i bratem Filipem.

Na pierwszych urodzinach Jasia niespodziewanie pojawia się Filip – brat Macka, który niedawno skończył odsiadkę. To Sylwia zaprosiła Filipa do ich domu, jednak zamiast do zgody dochodzi do brutalnej kłótni między braćmi. Filip pyta bowiem czy Jasio nie jest przypadkiem jego synem. Zdenerwowany Maciek wyrzuca brata z domu.

Następnego dnia Jasio zostaje porwany przez tajemniczą kobietę, kiedy tylko zmęczony i poturbowany traci na chwilę koncentrację. Rozpoczynają się poszukiwania, które prowadzi Inspektor Zych. Maciek, Sylwia i Filip odkładają na bok dawne animozje, tylko wspólne działanie może doprowadzić do odzyskania dziecka. Porwanie małego Jasia staje się więc katalizatorem do pogodzenia się skłóconych członków rodziny. W obliczu tak dramatycznego zdarzenia łączą swoje siły i działają razem – wobec nieskutecznych działań policji starają się doprowadzić do szczęśliwego odnalezienia małego Jasia.

Do pomocy zgłasza się też Wiktor, terapeuta, który wzbudza coraz większe podejrzenia. Jak się okazuje porywaczką jest jedna z jego byłych pacjentek – Iwona, która sama straciła swoje dziecko przy porodzie. Jednak czy to była tylko jego pacjentka?

W trakcie rozwoju historii zauważamy również, że Maciek w tej trudnej sytuacji ma swoją własna agendę. Stara się bowiem ukryć przed światem fakt, że porwane dziecko nie jest biologicznym synem jego i Sylwii! Okazuje się bowiem, że porywaczka Jasia Iwona jest jego biologiczną matką, a to synek Maćka i Sylwii zmarł po porodzie. Maciek próbuje więc tak poprowadzić inspektora Zycha żeby odnalazł Jasia, ale nigdy nie odkrył prawdy. Nie do końca mu się to jednak udaje, poszukiwania prowadzą całą trójkę przez labirynt pułapek i fałszywych tropów aż do zaskakującego i dramatycznego finału.

[Zobacz prezentacje]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.