...

O nas

Firma Ego Movies jest kontynuatorem mojej działalności produkcyjnej, reżyserskiej i scenariuszowej, którą firmowałem dotychczas swoim własnym nazwiskiem. Wyprodukowałem i wyreżyserowałem 7 filmów fabularnych i 1 dokumentalny oraz liczne produkcje reklamowe i korporacyjne. Przed założeniem Ego Movies w 2018 współtworzyłem i współpracowałem z Alanis Studio i Marcin Czajkowski Studio, które zajmowały się i zajmują produkcją filmów reklamowych:

https://vimeo.com/czajkowskistudio

http://marcinczajkowski.com/

Zajmujemy się produkcją i postprodukcją filmów reklamowych, od pomysłu przez scenariusz, po realizację na planie aż do premiery w internecie lub TV. Realizujemy filmy korporacyjne, biznesowe sesje fotograficzne i relacje z ważnych dla Twojej Firmy uroczystości i spotkań. Realizujemy także krótkie i niedrogie reklamy na YouTube, Facebook i Instagram. Kto w obecnych czasach nie potrzebuje audiowizualnych materiałów promocyjnych?

Ukończyłem prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię na Akademię Filmu i Telewizji. Jestem reżyserem i producentem niezależnym. W branży działam od prawie 20 lat. Zrealizowałem kilka filmów krótkometrażowych: w tym „Pokój” (2021) – pierwszą polską ekranizację prozy Stanisława Lema od ponad 40 lat oraz dobrze przyjęte komedie „Odwyk” (2011 r.) i „Kemping” (2014 r.). Po drodze było również pełnometrażowe: „Ego” (2008 r.). Moje filmy zdobyły spore uznanie i były emitowane na antenie kanałów telewizyjnych takich jak: TVP, Canal Plus, czy Kino Polska. Zdobyły też szereg nagród i były pokazywane na wielu festiwalach, w tym w Gdyni, Koszalinie, Berlinie, Chicago, czy Los Angeles. Przy Odwyku współpracowałem z dwukrotnie nominowanym do Oscara Łukaszem Żalem. Obecnie mój film „Lokal zamknięty” był dystrybuowany w kinach, obecnie w sieci, a niedługo w telewizji. Zrealizowałem również kilkadziesiąt filmów korporacyjnych i reklam.

Podczas realizacji tych wszystkich filmów przeszedłem na własnej skórze cały etap produkcji filmu od developmentu do postprodukcji.

W chwili obecnej pracuję nad dwoma projektami pełnometrażowymi – filmem „Mój”, który otrzymał finansowanie z PISF w ramach programu mikrobudżetowego oraz do komedii „ Zaraza w domu miłości”, na ukończeniu jest też mój krótkometrażowy film „Pokój” będący ekranizacją opowiadania Stanisława Lema.

Współtworzyłem grupę filmową Ex Nihil Studio: Kanał ExNihilStudio oraz posiadam własny kanał na YouTube: https://www.youtube.com/user/KrisYankowski1979 

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.