O nas

Firma Ego Movies jest kontynuatorem mojej działalności produkcyjnej, reżyserskiej i scenariuszowej, którą firmowałem dotychczas swoim własnym nazwiskiem. Wyprodukowałem i wyreżyserowałem 7 filmów fabularnych i 1 dokumentalny oraz liczne produkcje reklamowe i korporacyjne.

Po ukończeniu prawa na Uniwersytecie Warszawskim skierowałem swe kroki na reżyserię na Akademię Filmu i Telewizji. Wraz z kolegami ze szkoły założyliśmy niezależną grupę filmową „Ex Nihil Studio".

W 2005 r. ukończyłem AFiT z wyróżnieniem filmem dyplomowym „Dwóch ludzi z kasą”, który został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność kilkunastu festiwali niezależnych.

Jestem reżyserem i koproducentem Filmu, w branży działam już od ponad 10 lat. Moje poprzednie filmy takie jak pełnometrażowe: „Ego” (2008 r.) oraz krótkometrażowe: „Odwyk” (2011 r.) czy „Kemping” (2014 r.) zdobyły spore uznanie i były emitowane na antenie kanałów telewizyjnych takich jak: TVP, Canal Plus, czy Kino Polska. Zdobyły też szereg nagród i były pokazywane na wielu festiwalach, w tym w Gdyni, Koszalinie, Berlinie, Chicago, czy Los Angeles. Przy Odwyku współpracowałem z dwukrotnie nominowanym do Oscara Łukaszem Żalem.

W 2006 ukończyłem kolejny film krótkometrażowy pt. „Tor”, który otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego oraz za reżyserię na 53 Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich w Koninie.

2007 rok to „Próba generalna” i moje zapasy z dokumentem, opowiadającym o parze aktorów (Pawle Ciołkoszu i Agacie Wątróbskiej) z dyplomowego roku na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Podczas realizacji tych wszystkich filmów przeszedłem na własnej skórze cały etap produkcji filmu od developmentu do postprodukcji.

W chwili obecnej pracuję nad dwoma projektami pełnometrażowymi – filmem „Mój”, który otrzymał finansowanie z PISF w ramach programu mikrobudżetowego oraz do komedii „ Zaraza w domu miłości”, na ukończeniu jest też mój krótkometrażowy film „Pokój” będący ekranizacją opowiadania Stanisława Lema.

Współtworzyłem grupę filmową Ex Nihil Studio: Kanał ExNihilStudio oraz posiadam własny kanał na YouTube: https://www.youtube.com/user/KrisYankowski1979 

Krzysztof Jankowski – reżyser, scenarzysta, producent, rocznik 79. Ma na koncie trzy krótkometrażowe fabuły, w tym wielokrotnie nagradzane: "Dwóch ludzi z kasą" (2005) i „Tor” (2006). Opowiada o swoich rówieśnikach – młodych ludziach, którzy postawieni w ekstremalnych sytuacjach muszą podejmować pierwsze naprawdę dorosłe decyzje. Dużą wagę przywiązuje do strony wizualnej swoich produkcji – kino niezależne nie musi wyglądać byle jak! W 2008 roku zaprezentował swój pełnometrażowy niezależny debiut fabularny – "Ego”, który zdobył kilka prestiżowych nagród (m. in. Offowe Odkrycie Roku 2008). Obecnie premierę ma film „Pokój”, adaptacja opowiadania Stanisława Lema z „Dzienników Gwiazdowych”.