...

Kemping

Kemping – reż. Krzysztof Jankowski

Już w marcu 2014 r. odbędzie się premiera najnowszego filmu twórców wielokrotnie nagradzanego „Odwyku” – „Kemping” w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego. Scenariusz tego krótkometrażowego obrazu to wspólne dzieło Jankowskiego i Marcina Cygala, a do współpracy zaprosili prawdziwe gwiazdy, które często i chętnie wspierają rodzime niezależne produkcje.

W „Kempingu” w roli Ojca zobaczymy genialnego aktora teatralnego i kinowego, a także niezrównanego pedagoga – Krzysztofa Globisza. W rolę Matki wcieliła się znakomita aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie – Agnieszka Wosińska. Poza tym w filmie zobaczymy również wspaniałych i utalentowanych aktorów młodego pokolenia, którzy mimo młodego wieku zdążyli już zaskarbić sobie sympatię publiczności. W roli Alicji występuje Olga Sarzyńska, znana między innymi z brawurowego występu w „Merylin Mongoł” w reżyserii Bogusława Lindy na deskach warszawskiego Teatru Ateneum. W rolę Arka wcielił się Mateusz Ławrynowicz, który ma już za sobą występy w świetnie przyjętych filmach kinowych, jak w „Enen” w reżyserii Feliksa Falka u boku Borysa Szyca,  czy w „Kanadyjskich sukienkach” Macieja Michalskiego z udziałem Anny Seniuk i Ewy Kasprzyk. Rola Filipa, brata Alicji, przypadła w udziale Arkadiuszowi Smoleńskiemu, mającemu w dorobku liczne role serialowe i w filmach fabularnych, jak choćby w „Ego” (reżyseria Krzysztof Jankowski), a także w „Świętym interesie” Macieja Wojtyszko czy w „Ostatnim piętrze” Tadeusza Króla. W kluczowej roli Kyuta zobaczymy natomiast Lude Réno, prawdziwego człowieka – orkiestrę, urodzonego na dalekiej Martynice warszawiaka z wyboru, ostatnio występującego w filmie „Bilet na księżyc” w reżyserii Jacka Bromskiego.

Wszyscy ci wyjątkowi twórcy spotkali się na planie „Kempingu”, by opowiedzieć niezwykle zabawną historię pewnej rodziny, która jak co roku udaje się na wspólne wakacje. Jak wiadomo, bardzo często nic dobrego z takich wyjazdów nie wynika. Alicja, córka konserwatywnego i porywczego Ojca, wraca specjalnie z emigracji zarobkowej w Holandii, by przez kilka dni odpocząć w gronie najbliższych. Tym razem jednak wakacje na kempingu mają służyć nie tylko wypoczynkowi. Ojciec i Matka Alicji mają w planach wyswatać dziewczynę z lokalnym biznesmenem Arkiem, „zięciem idealnym”. Jednak ani Ojciec, ani Matka, ani Brat Alicji, ani nawet jej niedoszły narzeczony nie spodziewają się, że dziewczyna ma własne plany na życie. Co z tego, skoro Ojciec nie zamierza łatwo zrezygnować z własnych planów. Cała ta sytuacja prowadzi do zabawnej konfrontacji z tradycyjnie usposobionymi rodzicami. Czy wakacyjna, rodzinna atmosfera kempingu sprawi, że Alicji łatwiej będzie wyznać prawdę? Jak poradzi sobie z wybuchowym temperamentem Ojca? 

„Kemping”

Data Premiery: marzec 2014

„Kemping” – film krótkometrażowy, reż. Krzysztof Jankowski

TWÓRCY:

Producenci: Carlos Puertolas, Ilona Sebastiańska, Roberto Jimenes, Krzysztof Jankowski oraz Marcin Cygal

Scenariusz – Krzysztof Jankowski, Marcin Cygal

Zdjęcia – Marcin Czajkowski

Asystent operatora – Mateusz Baran

Montaż – Marcin Cygal

Muzyka – Andrzej Izdebski

Montaż dźwięku – Jarosław Wójcik, Anna Żarnecka – Wójcik

Postprodukcja obrazu – Televisor

Dźwięk na planie – Rafał Garbaczewski, Jakub Lichwa

Scenografia – Katarzyna Kobylarz

Charakteryzacja/ Wizaż – Anna Wierzbicka, Ewa Jaśkiewicz

Kierownictwo Produkcji – Krzysztof Jankowski, Marcin Cygal

Kierownik Planu / Asystent Kierownika Produkcji – Aleksandra Sokólska

Asystent reżysera – Ania Wandas, Bartek Strowski

OBSADA:

Ojciec – Krzysztof Globisz

Alicja – Olga Sarzyńska

Arek – Mateusz Ławrynowicz

Mama – Agnieszka Wosińska

Filip – Arkadiusz Smoleński

Kyut – Lude Reno

Specjalne podziękowania:

Heliograf

Mercedes-Benz Polska

Cukry – Krzysztof Kuczyk

Pardon To Tu

Magda Maksimiuk

Katarzyna Sobolewska,

Bartosz Makowski,

Mikołaj Manżett – Leszczyński,

Wojciech Solarz, Maciej Makowski, Robert Jarociński,   

Żaneta Buk

wszystkim członkom ekipy, fotosistom, współpracownikom, życzliwym kibicom.

2014

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.