Krzysztof Jankowski

ZARAZA W DOMU MIŁOŚCI

Opis projektu

„Zaraza w domu miłości” to pełnometrażowa komedia fabularna, traktująca o sytuacji związanej z epidemią koronawirusa na świecie i związanymi z nią ograniczeniami, czyli tzw. lockdown’em. Na wiosnę bieżącego roku doświadczyliśmy niespotykanego wcześniej zjawiska znacznego ograniczenia naszego codziennego funkcjonowania, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. „Zaraza...” to komedia społeczna z elementami dramatu, która ma na celu w sposób humorystyczny, ale nie wulgarny, a wręcz wyważony nawiązać do tej unikatowej sytuacji ogólnoświatowej, jak i naszej krajowej kwarantanny, pokazanej dla nabrania pewnego dystansu w specyficznych, zabawnych okolicznościach agencji towarzyskiej.

„Zaraza…” była w swym oryginalnym założeniu sztuką, która jednak, jak uważam, najlepiej sprawdzi się jako film pełnometrażowy. Można ją także rozwinąć do 8-odcinkowego serialu. W próby do planowanego pierwotnie jeszcze w lipcu spektaklu live zaangażowali się znani, zdolni i pasujący do wizji całości utworu aktorzy: Bart – Eryk Kulm, Nerd – Kazio Mazur, Nat – Emma Giegżno, Liz – Magda Kaczmarek, Żona Nerda – Gracja Niedźwiedź, Ksiądz – Sławomir Holland i Lekarz – Sebastian Konrad.

Dobre komedie to wciąż towar deficytowy i bardzo pożądany na polskim rynku filmowym i powinno się wspierać takie projekty. Zależy mi na tym, aby w przyszłym filmie zaprezentować historię wzbudzającą silne emocje u widza. Największym walorem scenariusza są złożone, niejednoznaczne, pełne ciepła i poczucia humoru główne postacie – Bart i Nerd. Równie wyraziści są także pozostali bohaterowie, których losy powinny dodatkowo związać widza z historią.

Film, który powstanie na podstawie napisanego przeze mnie scenariusza, odpowiada na potrzeby publiczności najbardziej atrakcyjnej grupy docelowej, która czeka na prostą, zabawną historię - historię, której komizm podkreśla przyjęta konwencja, mianowicie akcja dziejąca się w zamkniętym środowisku mieszkania-agencji. Opowieść jest zabawna, ciekawa i niezwykle trafnie odpowiadająca klimatowi zarówno 3-miesięcznego lockdown’u, jak również obecnym czasom post-lockdown’u, a także atmosfery strachu przed przywróceniem niedawno obowiązujących ograniczeń.

[Zobacz prezentację]